آمادگی ایران خودرو برای نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده شهر تهران

آمادگي ايران خودرو براي نوسازي 10 هزار تاكسي فرسوده شهر تهران

گروه صنعتی ایران خودرو درراستای ایفای مسئولیت های اجتماعی،آمادگی نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده شهر تهران در سال جاری را دارد.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو با اعلام این خبر گفت: ‌ایران خودرو یکی از ارکان طرح نوسازی ناوگان تاکسی رانی است و در صورت همکاری نهادهای مرتبط، آمادگی نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده شهر تهران را دارد.

علیرضا مهری اسکوئی خاطرنشان کرد: تعهد ایران خودرو نسبت به جامعه و ایفای مسئولیت های اجتماعی، این شرکت را بر آن داشته تا علیرغم پرداخت نشدن مطالبات مربوط به طرح نوسازی بیش از ۶۰ هزار دستگاه تاکسی در سال ۹۵ و ۹۶، برای نوسازی در سال ۹۸ برنامه ریزی کند.

اسکوئی افزود: طرح کلید به کلید ایران خودرو که در سال ۹۵ و ۹۶ به اجرا گذاشته شد، در تاریخ نوسازی ناوگان تاکسی رانی کشور بی سابقه بوده و رضایت بالای رانندگان را در پی داشته است. در این طرح رانندگان تاکسی هم زمان با اسقاط خودروی فرسوده، تاکسی نو را تحویل گرفتند و به این ترتیب درآمد و معاش آن ها دچار مشکل نشد.

وی علت متوقف شدن اجرای این طرح را عدم وصول مطالبات ایران خودرو از محل گواهی اسقاط خودروهای فرسوده عنوان کرد و گفت: برخی از متولیان نوسازی از جمله گمرک و ستاد بهینه سازی مصرف سوخت به تعهدات خود عمل نکردند و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان طلب ایران خودرو تاکنون پرداخت نشده است.

اسکوئی تصریح کرد: با این وجود ایران خودرو خود را مکلف به انجام این وظیفه می داند تا با مشارکت در این طرح ملی دین خود را به جامعه ادا کند.

وی افزود: متناسب با تقاضای تاکسی رانی و توان و تمایل رانندگان، تعداد خودروهای پیش بینی شده قابل افزایش است.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو درباره تعهدات تحویل تاکسی گفت: خوشبختانه تعهدات برای تاکسی رانی به روز است و هیچ معوقه ای برای آن وجود ندارد. هر تقاضای جدید در سال جاری با قیمت مصوب قابل عرضه خواهد بود.

وی حمایت مسئولان و نهادهای تصمیم گیر از قشر زحمتکش رانندگان تاکسی را لازمه مشارکت آنان در طرح دانست و گفت: افزایش سقف تسهیلات اعطایی به رانندگان، بخشی از حمایت های مورد نیاز برای اجرای موفق طرح است.

اسکوئی تصریح کرد: همه نهادها و ارکان های مرتبط از جمله،‌ تاکسی رانی، وزارت کشور، ستاد سوخت و خودروساز باید این طرح را طرحی ملی دانسته و با همدلی و همکاری و رفع موانع احتمالی برای اجرای کامل آن تلاش کنند.

وی افزود: کاهش آلایندگی، کاهش مصرف سوخت، کاهش استهلاک خودرو،‌ رفاه و ایمنی راننده و سرنشین، زیبایی شهر و در نهایت رضایت رانندگان و شهروندان از نتایج اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده خواهد بود.