ب ام و M8 رسما معرفی شد

ب ام و M8 رسما معرفی شد

کمپانی ب ام و به شکل رسمی از نسخه عملکردی سری ۸ یعنی M8 رونمایی کرد.

پس از انتشار تصاویر جاسوسی فراوان، ب ام و رسما از M8 رونمایی کرد. ب ام و M8 به موتور آشنای ۴.۴ لیتری ۸ سیلندر توئین توربو مجهز شده که در M5 هم مورد استفاده قرار گرفته و می‌تواند ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

البته ب ام و این خودرو را در یک نسخه قدرتمندتر به نام M8 Copmetition هم معرفی کرده که قدرت موتور آن به ۶۱۷ اسب بخار می‌رسد. این مدل با سقف باز یا در نسخه کابریوله هم قابل خریداری است.

قدرت در ب ام و M8 به وسیله جعبه دنده ۸ سرعته استپ ترونیک و با کمک سیستم xDrive ب ام و به هر چهار چرخ انتقال پیدا می‌کند. به این ترتیب M8 می‎‌تواند در مدت ۳.۱ ثانیه، M8 Copmetition در مدت ۳.۰ ثانیه و نسخه کابریوله در مدت ۳.۲ ثانیه پس از حرکت از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنند.

حداکثر سرعت در M8 به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده اما اگر پکیج M Driver را سفارش دهید، این سرعت به ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند. قیمت پایه M8 برابر با ۱۳۳ هزار دلار اعلام شده در حالی که رقبایی چون رقبایی چون آستون مارتین ونتیج و فراری ۸۱۲ سوپرفست قیمت‌های بسیار بالاتری دارند.
از ویژگی‌های مهم ب ام و M8 می‌توانیم به چرخ‌های ۲۰ اینچی، خروجی‌های اگزوز چهارگانه، قطعات فیبر کربنی در ورودی‌های هوا، آینه‌های جانبی، رکاب‌های جانبی و دیفیوزر عقب اشاره کنیم.