کیا سلتوس معرفی شد

کیا سلتوس معرفی شد

کمپانی کیا پس از انتشار تیزرهای تبلیغاتی، سرانجام از کراس اوور جدید خود به نام سِلتوس رونمایی کرد که به نظر می‌رسد برای بازار کشور هند توسعه پیدا کرده اما قرار است در بازارهای جهانی هم عرضه شود.

سلتوس یک کراس اوور کامپکت است که نمای جلو آن به همراه چراغ‌های تمام LED، آن را از سایر خودروهای حاضر در این کلاس متمایز می‌کند. سلتوس در یک تریم بالا یعنی GT Line هم عرضه خواهد شد که جذابیت بیشتری هم دارد و به چرخ‌های ۱۸ اینچی مجهز شده است. چرخ‌های استفاده شده در سایر نسخه‌ها، ۱۶ و ۱۷ اینچی است.

همانند چراغ‌های جلو، چراغ‌های عقب هم کاملا LED هستند. در طراحی سلتوس چند ویژگی دیگر هم به چشم می‌خورد از جمله قطعات نقره‌ای رنگ در جلو و عقب، قطعات مشکی رنگ در بخش‌های مختلف بدنه و خروجی‌های دوگانه اگزوز در عقب.

کیا هنوز تصاویر مربوط به کابین سلتوس را منتشر نکرده اما احتمالا ویژگی‌هایی چون نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی، نمایشگر ۸ اینچی هدآپ، و نیز سیستم صوتی Bose به ۸ بلندگو را در خود گنجانده است.

کیا سلتوس در کشورهای مختلف با موتورهای متفاوتی عرضه می‌شود که شامل یک موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر توربو با ۱۷۵ اسب بخار قدرت، موتور ۲.۰ لیتری ۴ سیلدر تنفس طبیعی با ۱۴۷ اسب بخار قدرت و موتور ۱.۶ لیتری توربودیزل با ۱۳۴ اسب بخار قدرت می‌شود. سه جعبه دنده CVT، ۶ سرعته اتوماتیک و ۷ سرعته دو کلاچه اتوماتیک از گزینه‌های قابل انتخاب هستند.