مینی کوپر الکتریکی ۲۰۲۰ معرفی شد

مینی کوپر الکتریکی 2020 معرفی شد

کمپانی مینی نسخه تمام الکتریکی کوپر ۲۰۲۰ را با نام SE معرفی نمود که محصول مهمی در بین محصولات مینی به شمار می‌رود. باید بگوییم کوپر SE همه آنچه از یک خودرو لوکس کوچک الکتریکی انتظار داریم را در خود گنجانده است.

طراحی کوپر SE کمی متفاوت است و تزئینات زرد رنگ بدنه در جلو پنجره و آینه‌های جانبی، به همراه طراحی متفاوت چرخ‌ها، نشان می‌دهد که با یک مینی عادی روبه‌رو نیستیم. همچنین به دلیل عدم نیاز به هوای خنک برای موتور درون سوز، جلو پنجره بسته است و به بهبود آیرودینامیک هم کمک می‌کند.

مینی کوپر SE به یک موتور الکتریکی مجهز شده که قادر است ۱۸۱ اسب بخار قدرت تولید کند و آن را به چرخ‌های جلو بفرستد. همانند سایر خودروهای الکتریکی، تمامی ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور این موتور از ابتدا در دسترس است. به این ترتیب کوپر SE می‌تواند در مدت ۷.۳ ثانیه پس از حرکت از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. مینی حداکثر سرعت کوپر SE را به ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود کرده است.

مینی کوپر SE از یک باتری ۳۲.۶ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که برای طی مسافت ۲۳۵ تا ۲۷۰ کیلومتری کافی است. این باتری با استفاده از شارژر ۱۱ کیلوواتی، در مدت ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه به ۸۰ درصد شارژ و در مدت ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه به ۱۰۰ درصد شارژ می‌رسد. در صورت استفاده از شارژر ۵۰ کیلوواتی، شارژ شدن ۸۰ درصد ظرفیت باتری، تنها ۳۵ دقیقه طول می‌کشد.

مینی کوپر SE در نسخه ۳ در حجم ۲۱۱ لیتری در فضای بار دارد که در صورت خواباندن صندلی‌های عقب به ۷۳۱ لیتر می‌رسد.

مینی کوپر SE کمی در مقایسه با مدل‌های بنزینی سنگین‌تر است به طوری که ۱۴۵ کیلوگرم در مقایسه با کوپر S سه در وزن بیشتری دارد.

از ویژگی‌های مینی کوپر الکتریکی می‌توانیم به تهویه مطبوع دوگانه، نمایشگر ۶.۵ اینچی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی یا ۸.۸ اینچی آپشنال، روکش چرم، و رنگ‌های جذاب بدنه اشاره کنیم.